Бранка Радичевића 10
  
  

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Анкета:

Да ли посећујете књижевне вечери у организацији Библиотеке?

Loading ... Loading ...
Архива:
Препорука за читање:

Градска смотра рецитатора одржана је у среду 14. априла у Народној библиотеци Пирот, с обзиром на лошу епидемиолошку ситуацију – у онлајн формату. Такмичари нису наступали уживо, већ су организатору Библиотеци достављени снимци њиховог наступа. Комисија у саставу Александар Радуловић, глумац, председник комисије, Томица Ћирић, професор српског језика и књижевности, члан и Бојана Митић, професор књижевности и библиотекар, члан, заседала је уживо, док су снимци такмичара били емитовани у континуитету за сваки узраст посебно, као што је то случај у нормалним околностима.

У оквиру прве категорије млађи узраст (ученици од I до IV разреда) учествовало је 18 такмичара, у другој категорији средњи узраст (ученици V од VIII разреда) учествовало је 10 такмичара, а у трећој категорији која обухвата ученике од I до IV разреда средње школе (старији узраст) три такмичарке.

Комисија је једногласно донела одлуку о такмичарима који су се пласирали на Окружну смотру рецитатора која ће се одржати 24. априла у Белој Паланци, такође у онлајн формату.

Млађи узраст 

  1. Млађан Стојановић („Хоће ветар у пензију“, Татјана Ђулинац)
  2. Ксенија Живковић („Проблем једног нилског коња“, Елизабета Георгиев) и Дуња Божић ( „Ветар“, Мин Лабертон)
  3. Мила Антић („Брбљивица“, Радмила Ђурђевић) и Алекса Здравковић („Љубавна песма“, Милован Данојлић)
  4. Богдан Ћирић („Пример за углед“, Владимир Стоиљковић)

Средњи узраст

  1. Саша Петровић („Зое нам се заљубишка“, Елизабета Георгиев)
  2. Доротеа Тошић („Баба у пубертету“, Тоде Николетић)
  3. Ђорђе Ицић („Лагано умире“, Пабло Нерудо)
  4. Хелена Јовановић („Неко те не воле људи“, Недељко Попадић), Ања Ђорђевић Денчев („Дрхтава песма“, Мирослав Антић) и Сташа Стојановић („Библиотека“, Александар Аја Шомиз)

Старији узраст

  1. Андреа Томовић („Без снова“, Чарлс Буковски)
  2. Марија Савов („Под истом звездом“, Вислава Шимборска) и Емилија Николић („Уникат“, Горан Тадић)

 Библиотека ће најуспешније такмичаре наградити плакетама и књигама.

Print Friendly, PDF & Email
Share