Izbor pisma

Anketa:

Da li posećujete književne večeri u organizaciji Biblioteke?

Pregledajte rezultate

Loading ... Loading ...

Statistika:

Trenutno na mreži: 5
Ukupno posetilaca: 69197

Arhiva:

Preporuka za čitanje:

Pratite nas na FB mreži:

SPISAK KNjIGA ZA ČITALAČKU ZNAČKU

 

I razred

 

  1. Duško  Radović, Vukova azbuka
  2. Dragan Lukić, Priče o Joci i Jasni
  3. Jovan Jovanović Zmaj, Mali brata i Neće mačkada se  igramo
  4. Hans Kristijan Andersen,  Carevo novo odelo
  5. Stanoje Makragić, Knjiga smeha i nezaborava

 

II  razred

 

  1. Desanka Maksimović, Ako je verovati mojoj baki
  2. Branko Ćopić, Ispod zmajevih krila
  3. Duško Radović, Pričam ti priču
  4. Braća Grim, Trnova ružica
  5. Aleksandar Popović, Sudbina jednog Čarlija
  6. Narodne basne, Medved i lisica i Golub i pčela

 

III razred

 

  1. Branko Ćopić, Doživljaji mačka Toše
  2. Dobrica Erić, Vašar u Topoli
  3. Aleksandar Miln, Vini zvani Pu
  4. Astrid Lindgren, Pipi duga čarapa
  5. Oskar Vajld, Srećni princ i Sebični džin
  6. Gordana Maletić, Vitezovi mačjeg srca
  7. Feliks Salten, Bambi
  8. Anton Čehov, Vanjka i Dečaci

 

IV razred

 

  1. Džems Bari, Petar Pan
  2. Kristina Nestlinger, Gost iz Engleske
  3. Frenk Baum, Čarobnjak iz Oza
  4. Road Dal, Matilda
  5. Duško Radović, Antologija dečje poezije, (Zamislite, Lovac i lav, Lepo je sve što je malo)
  6. Svetlana Velmar Janković, Knjiga za Marka
  7. Anđela Naneti, Moj deka je bio trešnja

 

V razred

 

  1. Harijeta B. Stou, Čiča Tomina koliba
  2. Aleksandar Popović, Devojčica u plavoj haljini
  3. Desanka Maksimović, Pljusak; Lep dan; Mesečina
  4. Johana Špiri, Hajdi
  5. Aleksandar Dima, Tri musketara
  6. Kenet Grejem, Vetar u vrbaku
  7. Branislav Nušić, Autobiografija
  8. Gotfrid August Birger, Baron Minhauzen

 

VI razred

 

  1. Klod Kampanj, Zbogom mojih petnaest godina
  2. Džek London, Zov divljine
  3. Tolkin, Hobit
  4. Vasko Popa, Od zlata jabuka
  5. Žil Vern, 20000 milja pod morem
  6. Gradimir Stojković, Sve moje gluposti
  7. Olivera Jelkić, Hiljadu ždralova
  8. Miroslav Antić, Kad bi jastuci progovorili; Drhtava pesma; Sve boje sveta

 

VII razred

 

  1. A. Sarojan, Tata, ti si lud
  2. Kornelija Funke, Gospodar lopova
  3. Meri Šeli, Frankeštajn
  4. Džeklin Vilson, Ilustrovana mama
  5. Herman Kaj, Mi deca sa stanice Zoo
  6. Milovan Vitezović, Lajanje na zvezde
  7. Mika Antić, tri pesme
  8. Mihail Ende, Beskrajna priča
  9. Vesna Aleksić, Zvezda rugalica

 

 

Arhiva fotografija:

 

 

 

 

 

PrintFriendly and PDF
Deli/Sačuvaj