Бранка Радичевића 10
  
  
Одабир писма

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Анкета:

Да ли посећујете књижевне вечери у организацији Библиотеке?

Loading ... Loading ...
Архива:
Препорука за читање:

2015

Нова књига етнографских записа Борисава Николића под насловом „Трајање под Вртибогом“ представљена је у холу Дома Војске у среду, 12. августа.

О књизи су, поред аутора, говорили Јован Васић, Зоран Панић и Момчило Антић.

Галерију фотографија са промоције књиге можете погледати овде.

Share

VII Фестивал стрипа

17-19. јул

хол Дома Војске

 

Борисав Николић: Трајање под Вртибогом

12. август

хол Дома Војске

 

Томица Ћирић: Мртви албатроси

21. август

хол Дома Војске

 

Серијал Познати писци: Селинџер

25. август

читаоница Библиотеке

Share

Петак, 17.7.2015.

12:00 Школа стрипа – Владимир Весовић, хол Дома Војске

17:00 Отварање изложбе Дражена Ковачевића, хол Дома Војске

18:00 Отварање фестивала, хол Дома Војске
18:15 Кад је стрип био скоро убијен 1, Бојан М. Ђукић
19:00 Атентат, Борис Станић, Горан Лакићевић
19:30 Играни стрипови – како је стрип спасио Холивуд, Павле Зелић
20:00 Дарквуд представља 1, Милан Јовановић, Миша Мијалковић
20:30 Валкира, Дражен Ковачевић, Игор Марковић
21:00 Систем комикс представља, Игор Марковић

 

Субота, 18.7.2015.

10:00 Школа стрипа – Владимир Весовић, Павле Зелић

14:00 Бесна Кобила представља, Горан Лакићевић
14:30 Дарквуд представља 2, Милан Јовановић, Миша Мијалковић
15:00 Кад је стрип био скоро убијен 2, Бојан М. Ђукић
15:30 Перспектива жене у свету стрипа, Драгана Стојиљковић
16:00 Чаробна књига представља, Милош Секуловић
16:30 Разговор са цртачима, Милoрад Вицановић, Милан Јовановић, Дражен Ковачевић

Недеља, 19.7.2015.

10:00 Школа стрипа – Владимир Весовић

11:00 Дружење са ауторима, хол Дома Војске

 

Share

            Поводом успешног окончања овогодишњег такмичења „Читалачка значка“, које је отпочело 20. маја и трајало до 3. јуна и на којем је учествовало 580 основаца, Народна библиотека Пирот је у понедељак, 8. јуна 2015. године за све учеснике манифестације (узраста од првог до четвртог разреда), организовала позоришну представу. Драган Маринковић Маринко, глумац Крушевачког позоришта, глумио је, играо и певао у награђиваној представи „Како је Никола добио брата“.

Share

            Данас, на Дечјем одељењу Народне библиотеке Пирот, у 9 сати почиње Читалачка значка, такмичење које је Библиотека поново покренула 2010. године, након двадесет година паузе. Концепт такмичења заснован је на добровољном учешћу деце, а ове године се за такмичење пријавило преко 650 основаца.

            Библиотека ће, као и ранијих година, за учеснике манифестације по окончању такмичења које се завршава 3. јуна, организовати дружење са познатим дечјим ствараоцима. Прошле године Читалачка значка окупила је 537 основаца а награде у виду плакета, књига и мајица је најуспешнијим такмичарима уручила Јасминка Петровић, ауторка која је значајно обележила српско стваралаштво за децу.

             Распоред такмичења можете погледати овде.

Share

Среда, 20.05.2015.

9:00 ОШ „Вук Караџић“ II1, II2 и II3

10:00 ОШ „Вук Караџић“ II4, II5 и Гњилан

11:00 ОШ „Свети Сава“ III3

12:00 ОШ „Свети Сава“ III4 и Велико Село

 

Четвртак, 21.05.2015.

9:00 ОШ „8. септембар“ III1

10:00 ОШ „8. септембар“ III3 и III4

11:00 ОШ „8. септембар“ III2 и Пољска Ржана

 

 

Петак, 22.05.2015.

9:00 ОШ „Душан Радовић“ II1

10:00 ОШ „Душан Радовић“ II2

11:00 ОШ „Душан Радовић“ II3

12:00 ОШ „Свети Сава“ III1

13:00 ОШ „Свети Сава“ III2

 

Понедељак, 25.05.2015.

11:00 ОШ „Вук Караџић“ III1 и III2

12:00 ОШ „Вук Караџић“ III 3, III 4 и Гњилан

15:00 ОШ „Свети Сава“ I1 и I4

16:00 ОШ „Свети Сава“ I2

17:00 ОШ „Свети Сава“ I3

 

Уторак, 26.05.2015.

9:00 ОШ „Душан Радовић“ III1 и III2

10:00 ОШ „Душан Радовић“ III3

11:00 ОШ „Душан Радовић“ IV разред

17:00 ОШ „Свети Сава“ II1 и II3

 

Среда, 27.05.2015.

16:00 ОШ „8. септембар“ II1 и II2

 17:00 ОШ „8. септембар“ II4 и Пољска Ржана

 

Четвртак, 28.05.2015.

16:00 ОШ „Вук Караџић“ I3

17:00 ОШ „Вук Караџић“ I5 и Гњилан

 

Петак, 29.05.2015.

16:00 ОШ „Душан Радовић“ I1 и I3

 17:00 ОШ „Душан Радовић“ I2


Понедељак, 01.06.2015.

9:00 ОШ „8. септембар“ I1 и Пољска Ржана

10:00 ОШ „8. септембар“ I2 и I4

11:00 ОШ „8. септембар“ I3

12:00 ОШ „8. септембар“ I5

15:00 ОШ „Свети Сава“ IV1 и IV4

16:00 ОШ „Свети Сава“ IV2

17:00 ОШ „Свети Сава“ IV3


Уторак, 02.06.2015.

9:00 ОШ „Свети Сава“ V разред

10:00 ОШ „8. септембар“ V разред

13:00 ОШ „Вук Караџић“ и ОШ „Душан Радовић“ V разред

15:00 ОШ „8. септембар“ IV1 и IV2

16:00 ОШ „8. септембар“ IV3, IV4 и IV5

 

Среда, 03.06.2015.

9:00 ОШ „Вук Караџић“ IV1, IV2 и IV3

10:00 ОШ „Вук Караџић“ IV4, IV5 и Гњилан

12:00 VI разред

13:00 VII разред

Share