Бранка Радичевића 10
  
  
Одабир писма

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Извештај о раду Народне библиотеке Пирот

Анкета:

Да ли посећујете књижевне вечери у организацији Библиотеке?

Loading ... Loading ...
Архива:
Препорука за читање:

Читалачка значка

Поводом успешног окончања овогодишње манифестације „Читалачка значка“ Народна библиотека Пирот организоваће два програма намењена учесницима манифестације.

У уторак, 7. јуна 2016. године, у 12 сати у сали Дома Војске Раде Јовановић, песник, и Драган Маринковић Маринко, глумац и композитор, извешће програм „Од штиклица до шналица“ и ово је програм који је првенствено намењен ђацима од првог до четвртог разреда. За такмичаре узраста IV, V и VI разред Библиотека у четвртак, 9. јуна, са почетком у 12 часова, организује дружење са омиљеним писцем Весном Алексић, аутором бројних и награђиваних књига за децу и младе („Дођи на једно чудно место“, „Ловац на маслачке“, „Звезда ругалица“, „Марија Модиљани“, „Месечев дечак“ и др.), заступљеном и у лектири за „Читалачку значку“.

Овогодишња манифестација „Читалачка значка“ интересантна је и по томе што су на њој први пут учествовали и ученици ШОСО „Младост“. Одржана је у периоду од 11. до 24. маја, уз учешће 642 пиротска основца, од којих је 626 награђено.

Фотографије погледајте овде.

Share

Фотографије са такмичења можете погледати овде.

 

Среда, 11.05.2016.

10:00 ОШ „Свети Сава“ III1 и III2

11:00 ОШ „Свети Сава “ III3

12:00 ОШ „8. септембар“ III разред

15:00 ОШ „8. септембар“ II1

16:00 ОШ „8. септембар“ II2

17:00 ОШ „8. септембар“ II3

 

Четвртак, 12.05.2016.

10:00 ОШ „Душан Радовић“ IV1 и IV2

11:00 ОШ „Душан Радовић “IV3

15:00 ОШ „8. септембар“ II4 и Пољска Ржана

16:00 ОШ „8. септембар“ II5

17:00 ОШ „Свети Сава“ II1

 

Петак, 13.05.2016.

12:00 ОШ „Вук Караџић“ IV разред

15:00 ОШ „Свети Сава “ II2

16:00 ОШ „Свети Сава “ II3

17:00 ОШ „Свети Сава“ II4 и Извор

 

Понедељак, 16.05.2016.

10:00 ОШ „Душан Радовић“ III1 и III3

11:00 ОШ „Душан Радовић“ III 2

15:00 ОШ „Душан Радовић“ II1

16:00 ОШ „Душан Радовић“ II2

17:00 ОШ „Душан Радовић“ II3

 

Уторак, 17.05.2016.

10:00 ОШ „Душан Радовић“ I1 и I3

11:00 ОШ „Душан Радовић“ I2

11:30 ОШ „Вук Караџић“ I4, I3 и Гњилан

12:30 ОШ „Вук Караџић“ I1 и I5

 

Среда, 18.05.2016.

10:00 ОШ „Вук Караџић“ III1, III2 и III3

11:00 ОШ „Вук Караџић“ III4, III5 и Гњилан

12:00 ОШ „Свети Сава“ IV3

15:00 ОШ „Вук Караџић“ II1 и II2

16:00 ОШ „Вук Караџић“ II3 и II4

17:00 ОШ „Вук Караџић“ II5 и Гњилан

 

Четвртак, 19.05.2016.

09:00 ОШ „Свети Сава“ IV1

10:00 ОШ „Свети Сава“ IV2 и IV4

 

Петак, 20.05.2016.

09:00 ОШ „8. септембар“ IV1 и IV4

10:00 ОШ „8. септембар“ IV2 , IV3 и Пољска Ржана

12:30 V разред

 

Понедељак, 23.05.2016.

12:30 VI разред

15:00 ОШ „Свети Сава“ I1

16:00 ОШ „Свети Сава“ I2 и Извор

17:00 ОШ „8. септембар“ I1

 

Уторак, 24.05.2016.

12:30 VII разред

15:00 ОШ „8. септембар“ I2  и  I4

16:00 ОШ „8. септембар“ I3

17:00 ОШ „8. септембар“ I5

 

Share

            Поводом успешног окончања овогодишњег такмичења „Читалачка значка“, које је отпочело 20. маја и трајало до 3. јуна и на којем је учествовало 580 основаца, Народна библиотека Пирот је у понедељак, 8. јуна 2015. године за све учеснике манифестације (узраста од првог до четвртог разреда), организовала позоришну представу. Драган Маринковић Маринко, глумац Крушевачког позоришта, глумио је, играо и певао у награђиваној представи „Како је Никола добио брата“.

Share

            Данас, на Дечјем одељењу Народне библиотеке Пирот, у 9 сати почиње Читалачка значка, такмичење које је Библиотека поново покренула 2010. године, након двадесет година паузе. Концепт такмичења заснован је на добровољном учешћу деце, а ове године се за такмичење пријавило преко 650 основаца.

            Библиотека ће, као и ранијих година, за учеснике манифестације по окончању такмичења које се завршава 3. јуна, организовати дружење са познатим дечјим ствараоцима. Прошле године Читалачка значка окупила је 537 основаца а награде у виду плакета, књига и мајица је најуспешнијим такмичарима уручила Јасминка Петровић, ауторка која је значајно обележила српско стваралаштво за децу.

             Распоред такмичења можете погледати овде.

Share

Среда, 20.05.2015.

9:00 ОШ „Вук Караџић“ II1, II2 и II3

10:00 ОШ „Вук Караџић“ II4, II5 и Гњилан

11:00 ОШ „Свети Сава“ III3

12:00 ОШ „Свети Сава“ III4 и Велико Село

 

Четвртак, 21.05.2015.

9:00 ОШ „8. септембар“ III1

10:00 ОШ „8. септембар“ III3 и III4

11:00 ОШ „8. септембар“ III2 и Пољска Ржана

 

 

Петак, 22.05.2015.

9:00 ОШ „Душан Радовић“ II1

10:00 ОШ „Душан Радовић“ II2

11:00 ОШ „Душан Радовић“ II3

12:00 ОШ „Свети Сава“ III1

13:00 ОШ „Свети Сава“ III2

 

Понедељак, 25.05.2015.

11:00 ОШ „Вук Караџић“ III1 и III2

12:00 ОШ „Вук Караџић“ III 3, III 4 и Гњилан

15:00 ОШ „Свети Сава“ I1 и I4

16:00 ОШ „Свети Сава“ I2

17:00 ОШ „Свети Сава“ I3

 

Уторак, 26.05.2015.

9:00 ОШ „Душан Радовић“ III1 и III2

10:00 ОШ „Душан Радовић“ III3

11:00 ОШ „Душан Радовић“ IV разред

17:00 ОШ „Свети Сава“ II1 и II3

 

Среда, 27.05.2015.

16:00 ОШ „8. септембар“ II1 и II2

 17:00 ОШ „8. септембар“ II4 и Пољска Ржана

 

Четвртак, 28.05.2015.

16:00 ОШ „Вук Караџић“ I3

17:00 ОШ „Вук Караџић“ I5 и Гњилан

 

Петак, 29.05.2015.

16:00 ОШ „Душан Радовић“ I1 и I3

 17:00 ОШ „Душан Радовић“ I2


Понедељак, 01.06.2015.

9:00 ОШ „8. септембар“ I1 и Пољска Ржана

10:00 ОШ „8. септембар“ I2 и I4

11:00 ОШ „8. септембар“ I3

12:00 ОШ „8. септембар“ I5

15:00 ОШ „Свети Сава“ IV1 и IV4

16:00 ОШ „Свети Сава“ IV2

17:00 ОШ „Свети Сава“ IV3


Уторак, 02.06.2015.

9:00 ОШ „Свети Сава“ V разред

10:00 ОШ „8. септембар“ V разред

13:00 ОШ „Вук Караџић“ и ОШ „Душан Радовић“ V разред

15:00 ОШ „8. септембар“ IV1 и IV2

16:00 ОШ „8. септембар“ IV3, IV4 и IV5

 

Среда, 03.06.2015.

9:00 ОШ „Вук Караџић“ IV1, IV2 и IV3

10:00 ОШ „Вук Караџић“ IV4, IV5 и Гњилан

12:00 VI разред

13:00 VII разред

Share

Понедељак, 26.05.2014.

 

10:00 ОШ „Душан Радовић“II разред (II1и II2)

11:00 ОШ „Душан Радовић“ II3

13:00 ОШ „Душан Радовић“ III разред

 

 

Уторак, 27.05.2014.

 

10:00 ОШ „8. септембар“III разред (III1 и III4)

11:00 ОШ „8. септембар“III2, III3 и III5

15:00 ОШ „Свети Сава“ II разред

16:00 ОШ „Свети Сава“ II разред

17:00 ОШ „Свети Сава“ IIразред

 

 

Среда, 28.05.2014.

 

10:00 ОШ „Свети Сава“ IIIразред

11:00 ОШ „Свети Сава“ III разред

12:00 ОШ „Свети Сава“ IIIразред

15:00 ОШ „8. септембар“ II разред (II1)

16:00 ОШ „8. септембар“ II2 и II3

17:00 ОШ „8. септембар“ II4 и Пољска Ржана

 

 

Четвртак, 29.05.2014.

 

10:00 ОШ „Душан Радовић“ IV разред (IV1)

11:30 ОШ „Душан Радовић“ IV2 и IV3

 

Петак, 30.05.2014.

 

10:00 ОШ „Вук Караџић“ IV разред(IV1 и IV2)

11:00 ОШ „Вук Караџић“ IV3, IV4 и IV5

12:00 ОШ „Вук Караџић“ I разред (I1 и I3)

13:00 ОШ „Вук Караџић“I2

15:00 ОШ „Душан Радовић“ I разред (I2)

16:00 ОШ „Душан Радовић“ I1 и I3

17:00 ОШ „Вук Караџић“I5 и Гњилан

 

 

 

Понедељак, 02.06.2014.

 

10:00 ОШ „8. септембар“ I разред (I1 и Пољска Ржана)

11:00 ОШ „8. септембар“ I2 и I4

15:00 ОШ „Вук Караџић“ II разред (II1, II2 и II4)

16:00 ОШ „Вук Караџић“ II3

 

 

Уторак, 03.06.2014.

 

12:00 V разред

 

 

Среда, 04.06.2014.

 

10:00 ОШ „Вук Караџић“ IIIразред (III1, III3 и III4)

11:30 ОШ „Вук Караџић“ III2, III5 и Гњилан

12:30 VII разред

 

 

Четвртак, 05.06.2014.

 

10:00 ОШ „Свети Сава“ IV2

11:00 ОШ „Свети Сава“ IV3 и IV4

12:00 VI разред

 

Петак, 06.06.2014.

 

10:00 ОШ „8. септембар“ IV2 и IV3

 

 

Понедељак, 09.06.2014.

 

15:00 „8. септембар“ IV разред

15:30 „8. септембар“ IV разред

 

Распоред можете преузети овде.

Share