Бранка Радичевића 10
  
  
Извештај о раду Народне библиотеке Пирот
Програм рада Народне библиотеке Пирот



Анкета:

Да ли посећујете књижевне вечери у организацији Библиотеке?

Loading ... Loading ...
Архива:
Препорука за читање:

Читалачка значка

Понедељак, 13. мај 2024.

Читаоница Библиотеке на Позајмном одељењу за одрасле

14.00 ОШ “Вук Караџић” I-1 и  I-2

15:00 ОШ “Вук Караџић” I-4

16:00 ОШ “Вук Караџић” I-3

Пробна сала Народног позоришта Пирот

14:00 ОШ “Вук Караџић” III-1

15:00 ОШ “Вук Караџић” III-2, III-5 и III разред Гњилан

16:00 ОШ “Вук Караџић” III-3

17:00 ОШ “Вук Караџић” III-4

Уторак, 14. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

08:00 ОШ „Свети Сава“ I-1

09:00 ОШ „Свети Сава“ I-2

10:00 ОШ „Свети Сава“ III-2

11:00 ОШ „Свети Сава“ III-3 и III разред Извор

12:00 ОШ „Свети Сава“ III-1

Среда, 15. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

09:00 ОШ „Свети Сава“ I-3

10:00 ОШ „Свети Сава“ I-4

11:00 ОШ „Душан Радовић“ IV-1 и IV разред Црноклиште

12:00 ОШ „Душан Радовић“ IV-2

13:00 ОШ „Душан Радовић“ III-1 и III-3

13:30 ОШ „Душан Радовић“ III-2

Четвртак, 16. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

10:00 ОШ „Душан Радовић“ II-1

11:00 ОШ „Душан Радовић“ II-2

14:00 ОШ „8. септембар“ IV-3, VI-4 и IV разред Пољска Ржана

15:00 ОШ „8. септембар“ IV-2

16:00 ОШ „8. септембар“ IV-1 група А

16:30 ОШ „8. септембар“ IV-1 група Б

Петак, 17. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

10:00  ОШ „8. септембар“ III-2, III-4 и III Пољска Ржана

11:00 ОШ „8. септембар“ III-3

12:00 ОШ „8. септембар“ III-1 (група А)

13:00 ОШ „8. септембар“III-1 (група Б)

14:00  ОШ „8. септембар“ II-1

15:00 ОШ „8. септембар“ II-2

16:00 ОШ „8. септембар“ II-3

17:00 ОШ „8. септембар“II-4

18:00  ОШ „8. септембар“ II-5

Понедељак, 20. мај  2023.

Читаоница Библиотеке на Позајмном одељењу за одрасле

14:00  ОШ „8. септембар“ I-1

15:00 ОШ „8. септембар“ I-2 и I разред Пољска Ржана

16:00 ОШ „8. септембар“ I-3

17:00 ОШ „8. септембар“I-4

18:00 ОШ „8. септембар“I-5

Пробна сала Народног позоришта Пирот

14:00 ОШ „Вук Караџић“ IV-1, IV -4 и IV-5

15:00 ОШ „Вук Караџић“  IV-3

16:00  ОШ „Вук Караџић“ IV-2

Уторак, 21. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

09:00 ОШ „Свети Сава“ IV-1

10:00 ОШ „Свети Сава“ IV-2 и  IV-4

11:00 ОШ „Свети Сава“ IV-3

12:00 ОШ „Душан Радовић“ I разред

14:00 ОШ „Вук Караџић“ II-1 и  II-4

15:00 ОШ „Вук Караџић“ II-2

16:00 ОШ „Вук Караџић“ II-3

Среда, 22. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

09:00 ОШ „Свети Сава“ II-2

10:00 ОШ „Свети Сава“ II-3

11:00 ОШ „Свети Сава“ II-1 и II-4

12:00 ОШ „Вук Караџић“ V разред

14:00„Свети Сава“ V-1 и V-2

15:00„Свети Сава“ V-4

16:00 ОШ „8. септембар“ V-1, V-2  и  V-4

17:00 ОШ „8. септембар“ V-3 и V-5

Четвртак, 23. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

09:00 ОШ „Свети Сава“ VI-1 и VI-3

10:00 ОШ „Свети Сава“ VI-4

11:00 ОШ „8. септембар“ VI-1 и  VI-5

12:00 ОШ „8. септембар“ VI-2 и  VI-4

16:00  ОШ „Вук Караџић“ VI-1 и VI-3

17::00 ОШ „Вук Караџић“ VI-5

18:00 ОШ „Вук Караџић“ VI-2

Петак, 24. мај 2024.

Пробна сала Народног позоришта Пирот

13:00 VII разред

Share

ВАЖНО: Овогодишња манифестација “Читалачка значка” биће одржана у пробној сали Народног позоришта Пирот (први спрат Дома културе) осим ако у распореду није другачије наведено!

Понедељак, 22. мај 2023.

14:00 ОШ „8. септембар“ I-1

15:00 ОШ „8. септембар“ I-2

16:00 ОШ „8. септембар“ I-3 и I-4

17:00 ОШ „8. септембар“ I-5

Уторак, 23. мај 2023.

9:00  ОШ „8. септембар“ III-2

10:00 ОШ „8. септембар“ III-3, III-4 и III разред Пољска Ржана

11:00 ОШ „8. септембар“ III-1 (група А)

12:00 ОШ „8. септембар“III-1 (група Б)

14:00 ОШ „Свети Сава“ I-1

15:00 ОШ „Свети Сава“ I-2

16:00 ОШ „Свети Сава“ I-3

17:00 ОШ „Свети Сава“ I-4

Среда, 24. мај 2023.

14:00 ОШ „Душан Радовић“ III-1

15:00 ОШ „Душан Радовић“ III-2

16:00 ОШ „Вук Караџић“ III-1 и III-3 

17:00 ОШ „Вук Караџић“ III-2, III-4 и III-5

Четвртак, 25. мај 2023.

13:00 ОШ „Вук Караџић“ I-1 и  I-2

15:00 ОШ „Свети Сава“ IV-2 и  IV -3

16:00 ОШ „Свети Сава“ IV-1  (група А)

17:00 ОШ „Свети Сава“ IV-1  (група Б)

Петак, 26. мај 2023

14:00 ОШ „8. септембар“ IV-1

15:00 ОШ „8. септембар“ IV-2 и  IV-3

16:00 ОШ „8. септембар“ IV-4

17:00 ОШ „8. септембар“ IV-5

Понедељак, 29. мај  2023.

9:ОШ „Свети Сава“ II-1

10:00  ОШ „Свети Сава“ II-2

11:00  ОШ „Свети Сава“ II-3

12:00 ОШ „Вук Караџић“ I-3

14:00 ОШ „Вук Караџић“ IV-1 

15:00 ОШ „Вук Караџић“ IV-2 и IV-3

16:00  ОШ „Вук Караџић“ IV-4

17:00  ОШ „Вук Караџић“ IV-5

18:00 ОШ „Душан Радовић“ IV разред

Уторак, 30. мај 2023.

11:00 ОШ „Вук Караџић“  и  ОШ „Душан Радовић“ VII  разред 

14:00 ОШ „Душан Радовић“ II-2

15:00  ОШ „Душан Радовић“ II-1 и  II-3

14:00  ОШ „Свети Сава“ и ОШ „8. септембар“  VII  разред (читаоница Библиотеке на Позајмном одељењу за одрасле)

Среда, 31. мај 2023

14:00 ОШ „Вук Караџић“ II-1 

15:00 ОШ „Вук Караџић“ II-2 и II-5

16:00 ОШ „Вук Караџић“ II-3

17:00 ОШ „Вук Караџић“ II-4

Четвртак, 1. јун  2023.

10:00 ОШ „Вук Караџић“ V-2

11:00 ОШ „Вук Караџић“ V-1, V-3 и ОШ „Душан Радовић“ V разред

13:00 ОШ „8. септембар“ V-1, V-4  и V-5

14:00 ОШ „8. септембар“ V-2

15:00 ОШ „Свети Сава“ V разред

Петак, 2. јун 2023.

8:00 ОШ „ 8. септембар“  II-2 и  II-4

9:00 ОШ „ 8. септембар“  II-3 и Пољска Ржана

10:00 ОШ „ 8. септембар“  II-1

11:00  ОШ ,,Душан Радовић”  I разред и Црноклиште

12:00 VI  разред

14:00 ОШ „Свети Сава“ III-2 и III-3

15:00 ОШ „Свети Сава“ III-4

16:00 ОШ „Свети Сава“ III-1 (група А)

17:00 ОШ „Свети Сава“  III-1 (група Б)

Share

Поштована децо,

Сви ви који сте освојили мајицу на овогодишњем такмичењу Читалачка значка, можете је преузети у Читаоници Библиотеке, од 8 до 14 и 30 часова, суботом од 8 до 13 часова.

Share

У среду, 1. јуна, у 10 сати, почиње Читалачка значка, манифестација коју је Народна библиотека Пирот, након две деценије паузе, поново покренула 2010. године у склопу Локалног акционог плана за децу. Као и ранијих година концепт такмичења заснован је на добровољном учешћу деце, а ове године се за такмичење пријавило преко 600 основаца. Читалачка значка се завршава у петак, 10. јуна. Библиотека ће, по окончању такмичења, за учеснике манифестације, по устаљеном обичају, организовати дружење са познатим дечјим ствараоцима.

С обзиром да је пресељење Дечје библиотеке на Затворени базен још увек у току, у очекивању да се пронађе одговарајући и довољан простор за смештај и преосталих одељења и служби Народне библиотеке Пирот услед предвиђене реконструкције зграде Дома Војске, Читалачка значка 2022 организоваће се на Позајмном одељењу за одрасле кориснике, у Читаоници Народне библиотеке Пирот. 

Хвала на разумевању!

Распоред такмичења можете погледати овде.

Фотографије са такмичења можете погледати овде

Share

Среда, 1. јун 2022.

10:00 ОШ „Свети Сава“ I-1

11:00 ОШ „Свети Сава“ I-2

12:00 ОШ „Свети Сава“  I-3

Четвртак, 2. јун 2022.

10:00 ОШ „8. септембар“ I-1

11:00 ОШ „8. септембар“ I-2 и I-3

12:00 ОШ „8. септембар“ I-4 и Пољска Ржана

Петак, 3. јун 2022.

12:00  ОШ „Душан Радовић“ II-1

14:30 ОШ „Свети Сава“ II-1

15:30 ОШ „Свети Сава“ II-2 и II-3

16:30 ОШ „Свети Сава“ II-4

Понедељак, 6. јун 2022.

9:00  ОШ „Вук Караџић“ III-1, III-2 и III-3

10:00 ОШ „Вук Караџић“ III-4

11:00 ОШ „Вук Караџић“ III-5 и Гњилан

12:00 „Свети Сава“ IV разред

15:00 ОШ „Вук Караџић“ II-1 и II-2

16:00 ОШ „Вук Караџић“ II-3

17:00 ОШ „Вук Караџић“ II-4 и II-5

Уторак, 7. јун 2022.

09:00 ОШ „ 8. септембар“  II-1 

10:00  ОШ „ 8. септембар“  II-2 и II-3

11:00  ОШ „ 8. септембар“  II-4  и Пољска Ржана

15:00 ОШ „ 8. септембар“  III-1

16:00 ОШ „ 8. септембар“  III-2 и III-4

17:00 ОШ „ 8. септембар“  III-3

18:00 ОШ „ 8. септембар“  III-5 и Пољска Ржана

Среда, 8. јун. 2022.

9:00 „8. септембар“ IV-1, IV-2, IV-3 и Пољска Ржана

10:00 „8. септембар“ IV-4 и IV-5

12:00  ОШ „Душан Радовић“ I-2 

12:45  ОШ „Душан Радовић“ I-1 и I-3

14:00 ОШ „Душан Радовић“ IV разред

Четвртак, 9. јун 2022.

9:00  ОШ „Вук Караџић“ I-3 и  I-5

10:00  ОШ „Вук Караџић“ I-1

11:00 ОШ „Вук Караџић“ I-4 и Гњилан

14:00 ОШ „Вук Караџић“ IV-1 и IV-2

15:00 ОШ „Вук Караџић“ IV-3 и IV-4

16:00 ОШ „Свети Сава“ III-2, III-3 и III-4

17:00 ОШ „Свети Сава“ III-1

Петак, 10. јун 2022.

V разред

9:00 ОШ „Свети Сава“

10:00 ОШ „Вук Караџић“ и „Душан Радовић”

11:00 ОШ „8. септембар“

VI разред

12:00 ОШ „Свети Сава“

13:00 ОШ „Вук Караџић“ и „8. септембар“

15:15 VII разред

Такмичење ће се ове године одржати у читаоници Библиотеке на Позајмном одељењу за одрасле.

Фотографије са такмичења можете погледати овде.

Share