Branka Radičevića 10
  
  

Izveštaj o radu Narodne biblioteke Pirot

Izveštaj o radu Narodne biblioteke Pirot

Anketa:

Da li posećujete književne večeri u organizaciji Biblioteke?

Pregledajte rezultate

Loading ... Loading ...
Arhiva:
Preporuka za čitanje:

2014

    U četvrtak 14. avgusta u okviru Pirotskog kulturnog leta, a u organizaciji Narodne biblioteke Pirot promovisani su romani “Graduška” i “Putokaz” autora Nataše Panić. Ovom prilikom predstavljeno je i kratko prozno delo – komedija naslovljeno “Na slavu da mi dojdeš”.

     Fotografije sa promocije možete pogledati ovde.

Share

Program

Četvrtak, 14.8.2014.
9:00 – 13:00 Škola stripa – Bojan M. Đukić, čitaonica 

Petak, 15.8.2014.
9:00 – 13:00 Škola stripa – Bojan M. Đukić, čitaonica

18:00 Otvaranje izložbe, galerija
19:00 Otvaranje festivala, čitaonica
19:30 Knjiški moljci, Zoran Penevski, Igor Marković
20:00 Korporativni Pandemonijum, Zoran Penevski, Aleksandar Zolotić, Predrag Mladenović
20:30 Prvi izbor, Vuk Marković
21:00 Anegdote sa slavnim autorima, Bojan M. Đukić
21:30 Obojeni program, Dušan Mladenović, Marko Šelić, Snežana Golubović

 

Subota, 16.8.2014.
9:00 – 13:00 9:00 – 13:00 Škola stripa – Bojan M. Đukić, Vladimir Vesović, Pavle Zelić i drugi

13:00 Strip presing, Dejan Stojiljković
13:30 Moderni srpski strip, Vuk Marković
14:00 Sistem komiks, Igor Marković
14:30 Prvi svetski rat u stripu, Pavle Zelić, Dragana Stojiljković
pauza
18:00 Prvi svetski rat, Pavle Zelić, Dragana Stojiljković, Dražen Kovačević, Igor Krstić
18:30 Darkvud, Aleksandar Nešić
19:00 Novi Itinerer, Vladimir Topolovački
19:30 Uticaj stripa na filmsku naraciju, Bojan M. Đukić
20:00 Duge noći i crne zastave, Dejan Stojiljković
20:30 Besna kobila, Predrag Mladenović
21:00 Zlatno doba, Vuk Marković
21:30 Veseli četvrtak 6 1/2, Dušan Mladenović, Marko Šelić, Snežana Golubović
22:00 Razgovor sa crtačima

 

Nedelja, 17.8.2014.
10:00 Druženje sa autorima

 

Share

Putovanje Agilaria Rote

            U utorak, 12. avgusta,u holu Doma Vojske predstavljen je novi roman Srbislava Minkovića „Putovanje Agilarija Rote“. U ovom uzbudljivom romanu koji se čita bez daha u epicentru je pojam tajne kao izazova za čovekovu radoznalost. Pored autora Srbislava Minkovića učestvovali su Jovan Vasić, Momčilo Antić i Aleksandar Živković.

 Galeriju fotografija možete pogledati ovde.

Share

   Jubilarna 10. manifestacija „Noć knjige“, po broju posetilaca druga najpopularnija manifestacija posvećena knjizi i čitanju posle beogradskog Sajma knjiga, biće održana u Beogradu i 11 gradova Srbije, u petak 20. juna od 17 do 24 časa. Popuste u knjižarama Delfi na pojedina izdanja najavilo je pedesetak izdavača.

      Manifestaciji su se pridružile i Narodna biblioteka Srbije, Biblioteka grada Beograda i biblioteke iz Pirota, Jagodine i Kruševca koje će u petak 20. juna ponuditi novim članovima popuste na članarine. Narodna biblioteka Pirot će, uz priloženi račun iz knjižare, svojim novim korisnicima omogućiti popust od 50% na iznos godišnje članarine.

   „Noć knjige“ organizuju Laguna i knjižarski lanac Delfi, koji će pokloniti 1.000 knjiga Biblioteci „Vlada Aksentijević“ iz Obrenovca, čiji je veliki deo knjižnog fonda uništen u poplavi.

Share

Ponedeljak, 26.05.2014.

 

10:00 OŠ „Dušan Radović“II razred (II1i II2)

11:00 OŠ „Dušan Radović“ II3

13:00 OŠ „Dušan Radović“ III razred

 

 

Utorak, 27.05.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“III razred (III1 i III4)

11:00 OŠ „8. septembar“III2, III3 i III5

15:00 OŠ „Sveti Sava“ II razred

16:00 OŠ „Sveti Sava“ II razred

17:00 OŠ „Sveti Sava“ IIrazred

 

 

Sreda, 28.05.2014.

 

10:00 OŠ „Sveti Sava“ IIIrazred

11:00 OŠ „Sveti Sava“ III razred

12:00 OŠ „Sveti Sava“ IIIrazred

15:00 OŠ „8. septembar“ II razred (II1)

16:00 OŠ „8. septembar“ II2 i II3

17:00 OŠ „8. septembar“ II4 i Poljska Ržana

 

 

Četvrtak, 29.05.2014.

 

10:00 OŠ „Dušan Radović“ IV razred (IV1)

11:30 OŠ „Dušan Radović“ IV2 i IV3

 

Petak, 30.05.2014.

 

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV razred(IV1 i IV2)

11:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV3, IV4 i IV5

12:00 OŠ „Vuk Karadžić“ I razred (I1 i I3)

13:00 OŠ „Vuk Karadžić“I2

15:00 OŠ „Dušan Radović“ I razred (I2)

16:00 OŠ „Dušan Radović“ I1 i I3

17:00 OŠ „Vuk Karadžić“I5 i Gnjilan

 

 

 

Ponedeljak, 02.06.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“ I razred (I1 i Poljska Ržana)

11:00 OŠ „8. septembar“ I2 i I4

15:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II razred (II1, II2 i II4)

16:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II3

 

 

Utorak, 03.06.2014.

 

12:00 V razred

 

 

Sreda, 04.06.2014.

 

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IIIrazred (III1, III3 i III4)

11:30 OŠ „Vuk Karadžić“ III2, III5 i Gnjilan

12:30 VII razred

 

 

Četvrtak, 05.06.2014.

 

10:00 OŠ „Sveti Sava“ IV2

11:00 OŠ „Sveti Sava“ IV3 i IV4

12:00 VI razred

 

Petak, 06.06.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“ IV2 i IV3

 

 

Ponedeljak, 09.06.2014.

 

15:00 „8. septembar“ IV razred

15:30 „8. septembar“ IV razred

 

Raspored možete preuzeti ovde.

Share