Branka Radičevića 10
  
  
Izveštaj o radu Narodne biblioteke Pirot
Program rada Narodne biblioteke Pirot



Anketa:

Da li posećujete književne večeri u organizaciji Biblioteke?

Pregledajte rezultate

Loading ... Loading ...
Arhiva:
Preporuka za čitanje:

Čitalačka značka

            Povodom uspešnog okončanja ovogodišnjeg takmičenja „Čitalačka značka“, koje je otpočelo 20. maja i trajalo do 3. juna i na kojem je učestvovalo 580 osnovaca, Narodna biblioteka Pirot je u ponedeljak, 8. juna 2015. godine za sve učesnike manifestacije (uzrasta od prvog do četvrtog razreda), organizovala pozorišnu predstavu. Dragan Marinković Marinko, glumac Kruševačkog pozorišta, glumio je, igrao i pevao u nagrađivanoj predstavi „Kako je Nikola dobio brata“.

Share

            Danas, na Dečjem odeljenju Narodne biblioteke Pirot, u 9 sati počinje Čitalačka značka, takmičenje koje je Biblioteka ponovo pokrenula 2010. godine, nakon dvadeset godina pauze. Koncept takmičenja zasnovan je na dobrovoljnom učešću dece, a ove godine se za takmičenje prijavilo preko 650 osnovaca.

            Biblioteka će, kao i ranijih godina, za učesnike manifestacije po okončanju takmičenja koje se završava 3. juna, organizovati druženje sa poznatim dečjim stvaraocima. Prošle godine Čitalačka značka okupila je 537 osnovaca a nagrade u vidu plaketa, knjiga i majica je najuspešnijim takmičarima uručila Jasminka Petrović, autorka koja je značajno obeležila srpsko stvaralaštvo za decu.

             Raspored takmičenja možete pogledati ovde.

Share

Sreda, 20.05.2015.

9:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II1, II2 i II3

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II4, II5 i Gnjilan

11:00 OŠ „Sveti Sava“ III3

12:00 OŠ „Sveti Sava“ III4 i Veliko Selo

 

Četvrtak, 21.05.2015.

9:00 OŠ „8. septembar“ III1

10:00 OŠ „8. septembar“ III3 i III4

11:00 OŠ „8. septembar“ III2 i Poljska Ržana

 

 

Petak, 22.05.2015.

9:00 OŠ „Dušan Radović“ II1

10:00 OŠ „Dušan Radović“ II2

11:00 OŠ „Dušan Radović“ II3

12:00 OŠ „Sveti Sava“ III1

13:00 OŠ „Sveti Sava“ III2

 

Ponedeljak, 25.05.2015.

11:00 OŠ „Vuk Karadžić“ III1 i III2

12:00 OŠ „Vuk Karadžić“ III 3, III 4 i Gnjilan

15:00 OŠ „Sveti Sava“ I1 i I4

16:00 OŠ „Sveti Sava“ I2

17:00 OŠ „Sveti Sava“ I3

 

Utorak, 26.05.2015.

9:00 OŠ „Dušan Radović“ III1 i III2

10:00 OŠ „Dušan Radović“ III3

11:00 OŠ „Dušan Radović“ IV razred

17:00 OŠ „Sveti Sava“ II1 i II3

 

Sreda, 27.05.2015.

16:00 OŠ „8. septembar“ II1 i II2

 17:00 OŠ „8. septembar“ II4 i Poljska Ržana

 

Četvrtak, 28.05.2015.

16:00 OŠ „Vuk Karadžić“ I3

17:00 OŠ „Vuk Karadžić“ I5 i Gnjilan

 

Petak, 29.05.2015.

16:00 OŠ „Dušan Radović“ I1 i I3

 17:00 OŠ „Dušan Radović“ I2


Ponedeljak, 01.06.2015.

9:00 OŠ „8. septembar“ I1 i Poljska Ržana

10:00 OŠ „8. septembar“ I2 i I4

11:00 OŠ „8. septembar“ I3

12:00 OŠ „8. septembar“ I5

15:00 OŠ „Sveti Sava“ IV1 i IV4

16:00 OŠ „Sveti Sava“ IV2

17:00 OŠ „Sveti Sava“ IV3


Utorak, 02.06.2015.

9:00 OŠ „Sveti Sava“ V razred

10:00 OŠ „8. septembar“ V razred

13:00 OŠ „Vuk Karadžić“ i OŠ „Dušan Radović“ V razred

15:00 OŠ „8. septembar“ IV1 i IV2

16:00 OŠ „8. septembar“ IV3, IV4 i IV5

 

Sreda, 03.06.2015.

9:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV1, IV2 i IV3

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV4, IV5 i Gnjilan

12:00 VI razred

13:00 VII razred

Share

Ponedeljak, 26.05.2014.

 

10:00 OŠ „Dušan Radović“II razred (II1i II2)

11:00 OŠ „Dušan Radović“ II3

13:00 OŠ „Dušan Radović“ III razred

 

 

Utorak, 27.05.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“III razred (III1 i III4)

11:00 OŠ „8. septembar“III2, III3 i III5

15:00 OŠ „Sveti Sava“ II razred

16:00 OŠ „Sveti Sava“ II razred

17:00 OŠ „Sveti Sava“ IIrazred

 

 

Sreda, 28.05.2014.

 

10:00 OŠ „Sveti Sava“ IIIrazred

11:00 OŠ „Sveti Sava“ III razred

12:00 OŠ „Sveti Sava“ IIIrazred

15:00 OŠ „8. septembar“ II razred (II1)

16:00 OŠ „8. septembar“ II2 i II3

17:00 OŠ „8. septembar“ II4 i Poljska Ržana

 

 

Četvrtak, 29.05.2014.

 

10:00 OŠ „Dušan Radović“ IV razred (IV1)

11:30 OŠ „Dušan Radović“ IV2 i IV3

 

Petak, 30.05.2014.

 

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV razred(IV1 i IV2)

11:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IV3, IV4 i IV5

12:00 OŠ „Vuk Karadžić“ I razred (I1 i I3)

13:00 OŠ „Vuk Karadžić“I2

15:00 OŠ „Dušan Radović“ I razred (I2)

16:00 OŠ „Dušan Radović“ I1 i I3

17:00 OŠ „Vuk Karadžić“I5 i Gnjilan

 

 

 

Ponedeljak, 02.06.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“ I razred (I1 i Poljska Ržana)

11:00 OŠ „8. septembar“ I2 i I4

15:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II razred (II1, II2 i II4)

16:00 OŠ „Vuk Karadžić“ II3

 

 

Utorak, 03.06.2014.

 

12:00 V razred

 

 

Sreda, 04.06.2014.

 

10:00 OŠ „Vuk Karadžić“ IIIrazred (III1, III3 i III4)

11:30 OŠ „Vuk Karadžić“ III2, III5 i Gnjilan

12:30 VII razred

 

 

Četvrtak, 05.06.2014.

 

10:00 OŠ „Sveti Sava“ IV2

11:00 OŠ „Sveti Sava“ IV3 i IV4

12:00 VI razred

 

Petak, 06.06.2014.

 

10:00 OŠ „8. septembar“ IV2 i IV3

 

 

Ponedeljak, 09.06.2014.

 

15:00 „8. septembar“ IV razred

15:30 „8. septembar“ IV razred

 

Raspored možete preuzeti ovde.

Share

       Svečanost povodom uspešnog okončanja ovogodišnje manifestacije Čitalačka značka, na kojoj je nagrade najuspešnijim takmičarima dodeljivao poznati dečji autor Igor Kolarov, održala se u petak, 31. maja, u Domu kulture, uz prisustvo nagrađene dece, njih trista četrdeset dvoje. 151 takmičar, nagrađen je, pored plakete, i knjigom Moj dnevnik pročitanih knjiga, dok su stariji osnovci dobili diplome i knjige. Svi učenici prvog razreda, učesnici Čitalačke značke, dobili su plaketu i odgovarajući notes. Nastavite sa čitanjem

Share